Skaitmeninė implantacija – dantų implantacijos metodas, užtikrinantis sėkmę ir ilgaamžiškumą

Registracija internetu Registracija telefonu
Skaitmeninė implantacija – dantų implantacijos metodas, užtikrinantis sėkmę ir ilgaamžiškumą

Daugelis žmonių, nusprendusių atkurti prarastus dantis taikant implantaciją, ieško informacijos apie tai internete, remiasi artimųjų ar draugų patirtimi. Neretai, išsigandę didelių kainų ar nesėkmingos aplinkinių patirties, jie dantų atkūrimą atideda vėlesniam laikui. Kita dalis žmonių atvyksta į odontologijos klinikas, pamatę viliojančias akcijas, ir pageidauja, kad jų dantys būtų atkurti reklamoje matytu gydymo metodu už tokią pat kainą, kaip nurodyta.

Visi pacientai skirtingi

Pasak „Utenos implantologijos klinikos“ gydytojo odontologo Aivaro Grigonio, visi mes esame skirtingi, skiriasi ir kiekvieno mūsų dantų bei burnos būklė, todėl negali būti ir vieno, visais atvejais tinkančio gydymo metodo. Specialisto teigimu, ne visi pacientai nori tai suprasti, todėl, gydytojui pateikus individualias, konkrečiam pacientui tinkamiausias rekomendacijas bei pasiūlius kitokį gydymo planą, jie su korekcijomis nesutinka ir kreipiasi į daugelį kitų odontologijos klinikų, kol suranda gydytoją, sutinkanti įgyvendinti jų norimą planą. Deja, tai dažniausiai baigiasi nesėkme ir konfliktu tarp paciento ir gydytojo, nes rezultatas neatitinka lūkesčių. Patyręs implantologijos specialistas pasakojo, ką apie implantaciją reikėtų žinoti kiekvienam apie ją svarstančiam žmogui, nuo ko priklauso implantacijos sėkmė, ir pristatė pažangiausią šiuo metu dantų atkūrimo metodą, užtikrinantį trokštamą bei ilgai džiuginantį rezultatą.

Kaip išsirinkti implantą

Nors dar neseniai dantų implantų pasirinkimas buvo visai nedidelis, šiandien, implantaciją pripažinus efektyviausiu dantų atkūrimo metodu, atsirado šimtai implantų gamintojų. Šiuo metu pasaulyje yra apie 3 000 implantų rūšių! Pasak patyrusio specialisto, renkantis implantus, svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo patikimumą. Daugelio metų patirtį turintys ir pasaulyje pripažinti gamintojai nuolat atlieka mokslinius tyrimus bei tobulina savo produktus, stengdamiesi pagaminti kuo labiau su žandikaulio kaulu biologiškai suderinamus implantus, užtikrinančius ne tik mažesnę atmetimo bei kitų komplikacijų riziką, bet ir greitesnį prigijimą. Ilgus metus gyvuojančios, gydytojų ir pacientų pasitikėjimą pelniusios kompanijos užtikrina labai aukštus (didesnius nei 99 proc.) prigijimo rodiklius ir suteikia implantams viso gyvenimo garantiją. Tačiau nuolat daugėja naujų gamintojų, siūlančių mažesnes kainas, bet turinčių dar labai nedaug duomenų apie implantų prigijimą ir jų ilgaamžiškumą. Neaišku ir kaip jiems seksis esant didelei konkurencijai, kiek laiko jie vykdys savo veiklą, ar prireikus galės įvykdyti garantinius įsipareigojimus. 2021 m. reitingų duomenimis, šiuo metu pasaulyje patikimiausiais pripažinti kompanijų „Straumann“, „Nobel Biocare“, „Dentsply Sirona“, „Zimmer Biomet“, „BioHorizons“, „Bicon“ implantai. A. Grigonis pastebi, kad, renkantis implantus, taip pat svarbu atkreipti dėmesį, ar jų gamintojas turi atstovybę Lietuvoje.

Pasak gydytojo, svarbią reikšmę implantacijos sėkmei bei ilgaamžiškumui turi ir medžiaga, iš kurios pagamintas implantas. Dauguma implantų gaminami iš titano ir kitų metalų priemaišų. Kuo priemaišų mažiau, tuo implantas kokybiškesnis ir vertingesnis. Nors beveik visos išvardytų pirmaujančių gamintojų implantų sistemos savo sudėtyje priemaišų turi ypač mažai, pripažintų implantologijos specialistų teigimu, vertėtų atkreipti dėmesį į implantus, kuriuose, be titano, yra ir cirkonio lydinio. Remiantis klinikinių tyrimų duomenimis, cirkonio lydinys yra geriausiai biologiškai suderinamas su žmogaus organizmu, todėl ši kombinacija maksimaliai padidina implanto prigijimo tikimybę. Pavyzdžiui, kompanija „Straumann“ gamina implantus iš patentuoto titano ir cirkonio lydinio („Roxolid“), kuris ne tik pasižymi geresniu biosuderinamumu, bet ir yra net 35 proc. stipresnis už titaną. A. Grigonio teigimu, beveik pusei pacientų prieš implantaciją tenka priauginti žandikaulio kaulą, dėl to implantacija trunka ilgiau, didėja ir jos kaina. Naudojant implantą iš patentuoto lydinio „Roxolid“, jis gali būti vienu diametru mažesnis, todėl daugeliu atveju pavyksta išvengti kaulo priauginimo.

Gydytojo profesionalumas ir asmeninė patirtis

Pasak pašnekovo, implantai skiriasi ir savo dizainu, o kiekvienam skirtingo dizaino implantui reikalinga skirtinga jo integravimo technika. Svarbu, kad implantaciją atliksiantis gydytojas ne tik būtų su jomis susipažinęs, bet ir turėtų pakankamą praktinę patirtį. Gydytojas pabrėžė, kad nors implanto pasirinkimas labai svarbus, visgi implantacijos sėkmei ir ilgaamžiškumui didžiulę reikšmę turi implantuojančio gydytojo profesionalumas bei asmeninė patirtis. Tačiau A. Grigonio teigimu, visuomet išlieka žmogiškųjų klaidų tikimybė ir net labiausiai patyręs specialistas gali netiksliai įsukti implantą, o būtent tikslumas yra sėkmingo prigijimo bei ilgalaikiškumo pagrindas.

Gydytojo profesionalumas ir asmeninė patirtis

Naujos kartos metodas – skaitmeninė implantacija

Išvengti žmogiškųjų klaidų, bereikalingų interpretacijų ir net sudėtingiausiais atvejais implantą įsriegti itin tiksliai padeda vis didesnį specialistų ir pacientų pripažinimą pelnantis skaitmeninės implantacijos metodas. Su skaitmeninėmis technologijomis galima ne tik užtikrinti ypatingą implanto padėties tikslumą, sėkmingą jo prigijimą bei ilgaamžiškumą, bet ir išvengti pjūvio, maksimaliai sumažinti skausmą ir nemalonius pojūčius. Pasak patyrusio implantologijos specialisto, dėl individualios žandikaulių anatomijos neretai net ir iš pirmo žvilgsnio idealiai įsriegti implantai, atėjus laikui ant jų pritvirtinti dantis, kelia didelius nepatogumus gydytojui, o vėliau ir pacientui. To priežastis labai paprasta – sriegiamų implantų kryptis turi būti nustatoma ne pagal žandikaulio anatomiją, o pagal būsimą taisyklingą sąkandį. Pagal žandikaulio anatomiją implantai gali būti įsriegti teisingai, tačiau vėliau, norint pagaminti dantis pagal taisyklingą sąkandi, jų kryptys neatitiks, todėl gydytojas neturės kitos išeities, kaip tik gaminti netaisyklingos formos bei padėties restauracijas, o tai turės neigiamą įtaką paciento sąkandžio patogumui, estetiniam vaizdui ir protezo ilgaamžiškumui. „Skaitmeninė implantacija visiškai eliminuoja tokių klaidų riziką. Naudojant šį metodą, prieš sriegiant implantus pagaminamas specialus gidas, nustatantis ypač tikslią implanto padėtį pagal taisyklingą sąkandį. Skaitmeninė implantacija užtikrina ne tik taisyklingą sąkandį – preciziškai tiksliai įsriegti implantai paskirstys būsimo kramtymo krūvį taip, kad protezas neskilinės, o implantai neturės per didelės apkrovos ir tarnaus ilgai“, – pažangaus metodo privalumus vardijo A. Grigonis.

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

Šis inovatyvus dantų atkūrimo būdas suteikia galimybę pacientui dar prieš implantacijos procedūrą pamatyti, įvertinti, o prireikus – pakoreguoti būsimus dantis. Atlikus reikalingus tyrimus ir skaitmeniniu būdų nuėmus dantų atspaudus bei įvertinus visas galimas rizikas, pacientui pagaminami būsimi protezai, kurie yra laikini, tačiau idealiai atitinka nuolatinius. Įvertinama, ar būsimų dantų išvaizda atitinka paciento lūkesčius, ar sąkandis yra patogus, prireikus atliekamos korekcijos. Pagal idealiai paciento norus atitinkantį protezą pagaminamas chirurginis gidas su specialiomis ertmėmis, padedančios gydytojui kontroliuoti implanto sriegimo kryptį ir tiksliu kampu įsriegti jį į numatytą vietą. Tokiu būdu prarasti dantys atkuriami ne tik labai tiksliai, bet ir be pjūvio bei skausmo. Taikant skaitmeninę implantaciją, sutrumpėja procedūros ir gijimo laikas (net 30–40 proc.!). Dar vienas svarbus šio metodo privalumas – vieną, kelis ar daugiau prarastų dantų galima atkurti vieno vizito metu, nes viskas yra ypač tiksliai suplanuojama ir pagaminama prieš atliekant procedūrą. Pasirinkus šią technologiją, garantuojamas ir juvelyriškai tikslus dantų protezavimas, maksimaliai atkuriantis visas dantų funkcijas bei natūralų estetinį vaizdą.

Implanto ilgaamžiškumą lemia ir tinkamas protezas

Pasak gydytojo, nors implanto pasirinkimui visada buvo skiriamas didelis dėmesys, ant jo tvirtinamą protezą vis dar įprasta rinktis pagal tai, kurioje vietoje jis yra: jeigu atkuriamas krūminis dantis, protezas gali būti pigesnis, jeigu priekinis – jam skiriama šiek tiek daugiau pinigų. A. Grigonis sakė, kad tai atgyvenęs ir labai klaidingas supratimas. Daugybės mokslinių tyrimų duomenimis, medžiaga, iš kurios pagaminta restauracija, turi dar didesnę įtaką implanto ilgaamžiškumui nei paties implanto pasirinkimas. Iš plastiko ar metalo keramikos pagamintas protezas prisuktas prie implanto kaups apnašą, suformuos kišenę, per kurią bakterijos, lengvai pasiekusios implantą, sukels kaulo tirpimą, galintį nulemti ir implanto iškritimą.

A. Grigonis sakė, kad tai bus ne pigesnio implanto ar nekokybiško jo įsriegimo, o klaidingo protezo parinkimo pasekmė. Tyrimais įrodyta, kad vienintelė teisinga medžiaga, iš kurios gaminamas ant implanto tvirtinamas protezas – cirkonio oksido keramika, nupoliruota toje vietoje, kurioje ji kontaktuoja su dantenomis. Ši medžiaga yra biologiškai artimiausia žmogaus organizmui, o poliruota jos dalis kontaktuodama su dantenomis padeda joms suaugti, taip panaikindama kišenę ir neleisdama bakterijoms patekti iki implanto bei jam pakenkti.

Protezuotų dantų priežiūra

Gydytojas odontologas A. Grigonis pabrėžė, jog siekiant, kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau, labai svarbi dantų higiena – implantus būtina prižiūrėti taip pat kruopščiai ir atsakingai, kaip ir savus dantis. Valymas minkštu dantų šepetėliu ir reguliarus tarpdančių praplovimas irigatoriumi turėtų tapti kasdiene rutina. Tarpdančių siūlas gali pažeisti minkštųjų audinių epitelinę jungtį ir sukelti uždegimą, todėl jo nerekomenduojama naudoti protezuotiems dantims prižiūrėti. Reikėtų nepamiršti ir žalingų įpročių pavojaus – rūkančio žmogaus implantai linkę užsikrėsti dantenų ligomis, kurios kelia grėsmę implantacijos kokybei ir ilgaamžiškumui. Siekiant išvengti galimų implantacijos komplikacijų, specialistai rekomenduoja atsisakyti rūkymo ar bent jau sumažinti suvartojamo tabako kiekį. Siekiant ilgalaikio rezultato, svarbu nepamiršti reguliariai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą ir apsilankyti priežiūrai bei kontrolei pas implantaciją atlikusį gydytoją odontologą.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar