TLK kompensuojamos paslaugos

Pacientai, apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), „Miesto implantologijos klinikose“ gali pasinaudoti valstybės teikiama parama dantų protezavimui.

Dantų protezavimo išlaidų kompensavimas

„Miesto implantologijos klinika“ yra sudariusi sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) dėl dantų protezavimo. Ši paslauga kompensuojama iš PSDF biudžeto, atsižvelgiant į faktines dantų protezavimo išlaidas.

Kas gali pretenduoti į TLK kompensaciją?

Pensininkai, nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys:

– kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;

– kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 670,39 Eur;

– kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 2062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Vaikai (iki 18 metų):

– kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 342,13 Eur;

– kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

– po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;

– atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.
Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Gydymo įstaigos, sudariusios sutartis su TLK dėl kompensuojamųjų dantų protezavimo paslaugų, yra įpareigotos ir privalo informuoti asmenis apie jų teikiamas dantų protezavimo paslaugas, kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarką ir galimybes.

Suaugę asmenys pakartotinai į sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos. Kitaip tariant, praėjus 3 metams nuo tos dienos, kada gavo kompensaciją už savo lėšomis protezuotus dantis arba kai baigė protezuoti dantis atėjus eilei.

Susigrąžinkite šypseną ir
pasitikėjimą savimi

Registruokitės pirminei konsultacijai dėl dantų protezavimo jau dabar.

Susigrąžinkite šypseną ir pasitikėjimą savimi

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registracija

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar