D.U.K.

Čia rasite mūsų klinikų specialistų atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus.

Jeigu nerandate Jus dominančio klausimo ar norėtumėte gauti išsamesnį atsakymą, susisiekite su mumis telefonu arba apsilankykite mūsų klinikoje

Net prižiūrint pieninius vaikų dantis, kurie anksčiau ar vėliau iškris, būtina rūpintis jų priežiūra, ligų profilaktika, o prireikus, gydyti. Negydomas dantų ėduonis sukelia skausmą, vaikas negali normaliai valgyti, patiria stresą. Negydomi pieniniai dantys gali sukelti infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas.

Prieš vizitą vaikui svarbu paaiškinti, kokia svarbi yra dantų ir burnos priežiūra, kas nutinka, kai dantys sugenda, kodėl juos reikia gydyti. Pasakojant galima pasitelkti žaislus, knygeles, vaikiškus filmukus. Vaiką taip pat galima paskatinti, pažadant po vizito nupirkti jo mėgstamą gardėsį ar apsilankyti jam patinkančioje vietoje. Jokiu būdu negalima vaiko gąsdinti dantų gydytoju, apsilankymo pas jį įvardinti kaip bausmės. Taip pat labai svarbu į odontologą kreiptis laiku, nelaukiant, kol dantis pradės skaudėti.

Atkūrus dantis laminatėmis, jų priežiūra visiškai nesiskiria nuo įprastinės: tereikia kruopščiai valytis dantis minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą, šepetėlius, du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną ir kartą metuose atvykti pas gydytoją odontologą profilaktiniam patikrinimui.

Ruošiant dantis atkūrimui laminatėmis ir jas tvirtinant taikoma vietinė nejautra, todėl dantų atkūrimo metu nejausite jokio skausmo ar diskomforto.

Atkuriant dantis laminatėmis, itin tausojamas natūralus danties audinys. Ruošiantis dantų atkūrimui tik pašalinamos senos plombos, karieso pažeisti danties audiniai, o priekinis danties paviršius šlifuojamas labai nedaug – vos 0,3 mm.

Endodontinio pergydymo dažniausiai prireikia, kai gydymas buvo atliktas prieš daug metų, kuomet nebuvo nei reikiamos technikos, nei šiuolaikinių medžiagų. Nesėkmingą gydymą gali nulemti ir komplikuota danties šaknų kanalų sistema ar nusilpusi paciento imuninė sistema, kuri neįveikia uždegimo, nors gydymas buvo atliktas labai kokybiškai. Gydymo sėkmei itin didelę reikšmę turi ir gydytojo patirtis, profesionalumas, darbo su mikroskopu įgūdžiai, todėl, prireikus endodontinio gydymo, svarbus atsakingas jį atliksiančio specialisto pasirinkimas.

Atliekant dantų šaknų kanalų gydymą, visada taikomas vietinis nuskausminimas, padedantis išvengti skausmo ir nemalonių pojūčių.

Ant 4 implantų fiksuotas dantų protezas turi tvirtą atramą į dantų implantus ir imituoja natūralius dantis. Jis efektyviai perduoda krūvį žandikauliui, todėl, atkūrus dantis šiuo metodu, kramtymo funkcija atkuriama 100 proc.

Svarbiausias šio metodo privalumas yra tai, kad vienos procedūros metu gali būti pašalinti visi pažeisti dantys, įsriegti 4 implantai, o ant jų iš karto pritvirtinti patogūs laikini dantys. Taip iš karto pilnai atkuriama estetinė išvaizda, kramtymo funkcija, o pacientas gali sugrįžti į visavertį socialinį gyvenimą. Be to, dantų atkūrimas šiuo metodu kainuoja mažiau, nei naudojant kitus dantų atkūrimo ant implantų metodus.

Nors šis dantų atkūrimo metodas tinkamas daugeliui, nėra visais atvejais tinkamo sprendimo, o gydymo metodo pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių. Kiekvieno paciento situacija visuomet vertinama individualiai ir, atsižvelgiant į jo sveikatos būklę, lūkesčius, finansines galimybes, parenkamas būtent jam visais atžvilgiais tinkamiausias gydymo metodas.

Profesionalią burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti prieš periodonto ligų gydymą, implantaciją ir kitas chirurgines procedūras, ortodontinį gydymą, dantų balinimą.

Atlikus profesionalią burnos higieną reikėtų atsakingai rūpintis dantų ir burnos ertmės priežiūra – kruopščiai valyti dantis 2 kartus per dieną, naudojant minkštą ar vidutinio minkštumo dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą, šepetėlius, taip pat laikytis burnos higienisto pateiktų individualių rekomendacijų.

Burnos higienos procedūra daugeliu atvejų – visiškai neskausminga procedūra. Tačiau jeigu dantys labai jautrūs, ji gali būti atliekama taikant vietinę nejautrą.

Periodonto ligos ir dantenų recesija nepraeina savaime. Laiku nepradėjus gydymo, gręsia vis didesnis skausmas, diskomfortas, įvairios komplikacijos ir dantų praradimas.

Estetiškai plombuotus dantis prižiūrėkite taip pat, kaip ir natūralius – 2 kartus per dieną valykite dantis minkštu šepetėliu ir dantų pasta, naudokite gydytojo rekomenduotas priemones – tarpdančių siūlą, šepetėlius, burnos skalavimo skystį. Kas pusę metų atlikite profesionalią burnos higieną ir plombų poliravimą – taip ilgiau išsaugosite estetiškai plombuotų dantų blizgesį.

Estetiniam dantų plombavimui naudojamos aukščiausios kokybės kompozicinės medžiagos, pasižyminčios išskirtinėmis estetinėmis savybėmis, o jų spalva parenkama pagal paciento natūralių dantų spalvą, todėl atkurti dantys atrodys itin natūraliai.

Estetinis plombavimas – itin tausojanti procedūra, leidžianti nepriekaištingai atkurti dantis, maksimaliai išsaugant natūralius danties audinius. Procedūros metu pašalinami tik pažeisti, neestetiškai atrodantys audiniai.

Dantų tiesinimas kapomis tinkamas beveik visais atvejais, svarbu tik, kad pacientas turėtų išdygusius visus nuolatinius dantis. Tačiau svarbu žinoti, jog gydymo tiesinimo kapomis sėkmė priklauso nuo atsakingo paciento požiūrio ir motyvacijos – tik atsakingai dėvint kapas 22 valandas per parą, galima per suplanuotą laiką pasiekti norimą rezultatą.

Priklausomai nuo paciento dantų būklės, dantų tiesinimas gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Prieš pradedant dantų tiesinimą kapomis būtina atlikti profesionalią burnos higieną, reikiamą dantų gydymą, pakeisti nekokybiškas plombas. Jeigu planuojama dantis protezuoti, protezavimą taip pat reikia atlikti prieš ortodontinį gydymą. Jeigu pacientas yra netekęs dantų ir planuojamas jų atkūrimas implantais, implantacijos procedūra gali būti atliekama tik sudarius tikslų dantų tiesinimo planą arba pabaigus ortodontinį gydymą.

Efektyviausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas – dantų implantacija. Esant palankiai klinikinei situacijai, implantas gali būti įsriegtas iš karto po danties pašalinimo, tos pačios procedūros metu. Vienmomentė implantacija padeda sutrumpinti gydymo laiką, išvengti papildomo streso ir pasiekti geresnių estetinių rezultatų. Vienmomentės implantacijos galimybes galite aptarti su burnos chirurgu prieš danties pašalinimą.

Po danties pašalinimo, nustojus veikti vietiniam nuskausminimui, nežymus skausmas ar maudimas gali būti jaučiamas 3–4 dienas. Nemalonius pojūčius galima malšinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo. Jeigu skausmas išlieka ilgiau, jis stiprėja ir ypatingai vargina naktimis, pablogėja bendra savijauta, pakyla temperatūra – svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.

Danties šalinimo trukmė priklauso nuo danties būklės ir procedūros sudėtingumo. Dažniausiai vieno danties pašalinimas užtrunka nuo 10 iki 30 minučių.

Esame sudarę sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl odontologijos paslaugų teikimo bei apmokėjimo, todėl asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikams iki 18 metų, asmenims, pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos dantų protezavimo paslaugos gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Protezavimas leidžia itin kokybiškai atkurti dantų audinius, spalvą, anatominę struktūrą. Šiuolaikinių protezų gamybai naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, o protezo spalva parenkama pagal natūralių paciento dantų spalvą. Todėl protezais atkurti dantys atrodys itin natūraliai ir estetiškai.

Šiuolaikiniai dantų protezai – ilgaamžė restauracija. Tinkamai juos prižiūrint ir laikantis gydytojų odontologų pateiktų rekomendacijų jie patikimai tarnaus daugelį metų.

Taip, šiuolaikinės plombavimo medžiagos užtikrina itin natūralią ir estetišką dantų išvaizdą.

Procedūros trukmė priklauso nuo danties pažeidimo dydžio ir sudėtingumo. Vieno danties plombavimas gali užtrukti nuo 30 minučių iki 1,5 valandos.

Plombavimas įprastai atliekamas taikant vietinę nejautrą, todėl procedūra nesukelia skausmo bei diskomforto.

Norint kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau, labai svarbi atsakinga burnos ertmės priežiūra – kruopštus dantų valymas minkštu šepetėliu 2 kartus per dieną, tarpdančių siūlo ir šepetėlių naudojimas, du kartus per metus – profesionali burnos higiena. Siekiant ilgaamžio rezultato, taip pat svarbu reguliariai lankytis pas implantaciją atlikusį gydytoją, laikytis jo nurodymų bei rekomendacijų.

Tinkamai prižiūrimi ant implantų atkurti dantys įprastai tarnauja kelis dešimtmečius ir dar ilgiau.

Tai priklauso nuo griežimo dantimis priežasties. Jeigu jį sukelia netaisyklinga dantų padėtis, nekokybiškos restauracijos ir pan., problema išsprendžiama visam laikui. Tačiau jei bruksizmą sukelia įtampa, stresas, išgijimas priklauso ir nuo paties paciento motyvacijos bei kasdienių pastangų.

Bruksizmo gydymo trukmė priklauso nuo jo priežasčių ir paciento klinikinės situacijos. Įprastai gydymas trunka nuo kelių mėnesių iki kelių metus.

Jeigu norite užtikrinti tolygų dantų emalio atspalvį ir ilgiau džiuginsiantį rezultatą, prieš dantų balinimo procedūrą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną.

Šiuolaikinė odontologija yra stipriai pažengusi, o šiuo metu dantų balinimui naudojami pažangūs metodai bei saugios medžiagos užtikrina, kad norimas baltumas bus pasiektas nepažeidžiant dantenų ir dantų emalio. Svarbu žinoti, kad norint, jog dantų balinimas būtų saugus bei efektyvus, jį reikėtų atlikti tik pasikonsultavus su gydytoju odontologu.

Priklausomai nuo atliktos procedūros, kurį laiką po gydymo galite jausti nežymų skausmą ar maudimą, operacijos vieta gali kraujuoti. Jeigu šie pojūčiai nėra labai intensyvūs, nerimauti nereikia – jie praeis per kelias dienas. Tam, kad jaustumėtės komfortiškiau, juos galite malšinti gydytojo rekomenduotais vaistais. 

Chirurginis gydymas dažniausiai atliekamas taikant vietinę nejautrą, tačiau jaučiantiems ypatingai didelę baimę ar nerimą pacientams, taip pat planuojant sudėtingesnes, didesnės apimties procedūras, gali būti taikoma sedacija. Visais atvejais užtikrinama, kad gydymo metu nejaustumėte skausmo ir nemalonių pojūčių.