Vaikų odontologija

„Miesto implantologijos klinikose“ teikiamos profesionalios vaikų odontologijos paslaugos.

Registracija internetu Registracija telefonu
Vaikų odontologija

Vaikų odontologija

„Miesto implantologijos klinikose“ teikiamos profesionalios vaikų odontologijos paslaugos. Patyrę vaikų odontologai, turintys specifinių darbo su vaikais įgūdžių, atlieka profilaktines (dengimas silantais, dantų fluoravimas, dantų apnašų valymas) bei gydomąsias (pieninių dantų plombavimas, pieninių dantų šaknų kanalų gydymas, pieninių dantų šalinimas) procedūras.

Esant poreikiui, vaikų dantų gydymas gali būti atliekamas taikant inhaliacinę arba intraveninę sedaciją arba bendrąją nejautrą. Visais atvejais vaikams užtikrinamos beskausmės, blogų emocijų nesukeliančios ir nemalonių prisiminimų nepaliekančios procedūros.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kodėl svarbu pas vaikų odontologą lankytis profilaktiškai?

Pirmieji (pieniniai) vaikų dantys taip pat, kaip ir nuolatiniai, gali būti pažeidžiami ėduonies ir sukelti nemalonius pojūčius. Todėl labai svarbu teisingus burnos higienos įgūdžius bei įpročius ugdyti nuo mažens.

Pirmam vizitui pas gydytoją odontologą, tėvams su kūdikiu rekomenduojama atvykti išdygus pirmiesiems dantims. Vizito metu specialistas suteiks profesionalią informaciją apie pieninių dantų priežiūrą bei valymą, pateiks mitybos rekomendacijas, atsakys į iškilusius klausimus.

Vaikui sulaukus 2–3 metų, rekomenduojama su juo apsilankyti pas gydytoją odontologą pažintiniam vizitui. Šio vizito metu specialistas supažindins vaiką su odontologine kėde, įranga, instrumentais, leis juos apžiūrėti, išaiškins, kas kam naudojama. Vaikų odontologas taip pat papasakos, kodėl svarbu prižiūrėti ir gydyti dantis, kas nutinka, kai dantys sugenda, atsakys į vaikui rūpimus klausimus. Pažintinė terapija ir reguliarūs profilaktiniai vizitai pas gydytoją odontologą padeda užtikrinti sėkmingą vaiko bendradarbiavimą, prireikus odontologinio gydymo.

Norint išsaugoti vaikų dantis sveikus, profilaktiškai pas gydytoją odontologą rekomenduojama lankytis reguliariai – bent kartą į pusmetį. Profilaktinių vizitų metu įvertinama vaiko dantų, plombų būklė, burnos švara. Jeigu ant dantų prisikaupę apnašų, atliekamas dantų apnašų valymas, taip užkertant kelią ėduonies ir kitų ligų vystymuisi. Esant nusidėvėjusios, nuskilusioms ar pralaidžioms plombos, jos keičiamos naujomis. Pastebėjus dantų ėduonies požymius, atliekamas dantų plombavimas. Svarbu ir tai, kad lankantis pas odontologą reguliariai, vaikas pripranta prie gydytojo, odontologinio kabineto ir vizitai pas šį specialistą jo nebegąsdina.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kada kreiptis į vaikų odontologą?

Siekiant apsaugoti vaikų dantis nuo gedimo, rekomenduojama juos padengti silantais. Ši dantų ėduonies profilaktikos priemonė apsaugo dantų emalį nuo bakterijų ir angliavandenių. Vaikų dantų padengimą silantais rekomenduojama atlikti vos išdygus nuolatiniams dantims.

Jeigu nuolatiniai vaikų dantys yra silpnesni, siekiant apsaugoti juos nuo ėduonies, atliekamas fluoravimas. Fluoras didina emalio atsparumą, stabdo rūgščių formavimąsi apnašose ir taip užtikrina danties atsparumą ėduoniui.

Pieninius dantis pažeidus ėduoniui, atliekamas dantų plombavimas. Pieninių dantų plombavimui gali būti naudojamos ne tik baltos, bet ir spalvotos plombos – vaikas gali pasirinkti jam labiausiai patinkančią spalvą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kodėl neverta delsti

Negydomas ėduonis gali plisti į gilesnius audinius ir sukelti skausmą, tinimą, įvairias komplikacijas. Negana to, pūliniai susidarantys ant pieninio danties šaknų, gali pažeisti nuolatinio danties užuomazgą. Todėl pastebėjus dantų ėduonį ar jo simptomus, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekamas vaikų dantų gydymas

„Miesto odontologijos klinikose“ gydant vaikų dantis atsižvelgiama į psichologinį vaiko pasiruošimą. Didelis dėmesys skiriamas vaikams bijantiems dantų gydymo. Siekdami išsklaidyti jų baimę, patyrę vaikų odontologai pasitelkia specialias žinias, įvairias psichologines metodikas, bendravimo su vaikais įgūdžius ir daugeliu atvejų pasiekia bendradarbiavimo susitarimą. Atlikdami gydymą, gydytojai įtraukia vaiką į gydymo procesą – nuolat su juo bendrauja, pasakoja, kas daroma.

Jeigu psichologinės priemonės nepadeda ir vaikas priešinasi gydymui, jis gali būti atliekamas taikant inhaliacinę arba intraveninę sedaciją arba bendrąją nejautrą.

Kokio rezultato tikėtis

Reguliarūs vizitai pas vaikų odontologą užtikrins, kad vaikui neteks kęsti dantų skausmo ar kitų nemalonių pojūčių ir padės išsaugoti sveikus dantis bei dailią šypseną.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Mūsų klinikoje dirba profesionalūs, nuolat savo žinias bei įgūdžius tobulinantys vaikų odontologijos specialistai, kiekvienam vaikui skiriantys ypatingą dėmesį ir užtikrinantys, kad gydymo metu jis jausis ramiai, saugiai, nepatirs skausmo ir diskomforto.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Prieš vizitą vaikui svarbu paaiškinti, kokia svarbi yra dantų ir burnos priežiūra, kas nutinka, kai dantys sugenda, kodėl juos reikia gydyti. Pasakojant galima pasitelkti žaislus, knygeles, vaikiškus filmukus. Vaiką taip pat galima paskatinti, pažadant po vizito nupirkti jo mėgstamą gardėsį ar apsilankyti jam patinkančioje vietoje. Jokiu būdu negalima vaiko gąsdinti dantų gydytoju, apsilankymo pas jį įvardinti kaip bausmės. Taip pat labai svarbu į odontologą kreiptis laiku, nelaukiant, kol dantis pradės skaudėti.

Net prižiūrint pieninius vaikų dantis, kurie anksčiau ar vėliau iškris, būtina rūpintis jų priežiūra, ligų profilaktika, o prireikus, gydyti. Negydomas dantų ėduonis sukelia skausmą, vaikas negali normaliai valgyti, patiria stresą. Negydomi pieniniai dantys gali sukelti infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar