Periodontologinis gydymas

Periodontologija – tai odontologijos sritis, apimanti dantenų ir kitų aplink dantį esančių ir jį palaikančių audinių ligų profilaktiką, diagnostiką bei gydymą.

Registracija internetu Registracija telefonu
Periodontologinis gydymas

Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Periodontologija – tai odontologijos sritis, apimanti dantenų ir kitų aplink dantį esančių ir jį palaikančių audinių ligų profilaktiką, diagnostiką bei gydymą. Dažniausios periodonto ligos yra gingivitas, periodontitas ir dantenų recesija. Periodonto ligų išsivystymą dažniausiai nulemia dantų apnašos ir laiku negydomas ėduonis. Periodonto ligos ligos yra pagrindinė dantų netekimo priežastis, todėl norint sėkmingai jas gydyti, labai svarbi ankstyva šių ligų diagnostika.

Kokiu tikslu atliekama?

Periodonto ligų gydymas atliekamas siekiant sugrąžinti sąlygas gerai burnos higienai, išsaugoti burnos sveikatą ir užkirsti kelią komplikacijoms, galinčioms grėsti dantų netekimu.

Kokiu tikslu atliekama?

Kada prireikia šios procedūros

Periodonto ligas galima įtarti pastebėjus paburkusias, kraujuojančias dantenas, padidėjusį dantų paslankumą, tarp jų atsiradusius tarpus, jaučiant blogą burnos kvapą. Apie dantenų recesiją įspėja nuo dantų paviršiaus atsitraukusios dantenos. Pastebėjus šiuos simptomus reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą – taip užkirsite kelią rimtesnėms problemoms.

Kada prireikia šios procedūros

Kodėl neverta delsti

Periodonto ligos ir dantenų recesija nepraeina savaime. Laiku nepradėjus gydymo, gręsia vis didesnis skausmas, diskomfortas, įvairios komplikacijos ir dantų praradimas.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekama procedūra

Prieš pradedant periodonto ligų gydymą būtina gydytojo periodontologo konsultacija. Jos metu įvertinama paciento burnos būklė, minkštųjų audinių pažeidimo laipsnis, esant poreikiui, atliekami tyrimai ir sudaromas gydymo planas. Periodonto ligų gydymas apima uždegimo mažinimą, infekcijos kontrolę, pažeistų audinių atstatymą ir periodonto ligų progresavimo profilaktiką.

Nepriklausomai nuo ligos stadijos, pirmiausia įprastai atliekama profesionali burnos higiena, pacientas motyvuojamas pagerinti burnos priežiūrą, kontroliuoti rizikos veiksnius, laikytis gydytojo pateiktų rekomendacijų.

Antrojo gydymo etapo metu, siekiant pašalinti ligą sukėlusias priežastis – podantenines apnašas ir akmenis – gali būti atliekamas podanteninis valymas, audinių regeneracijos skatinimo procedūros.

Jeigu po šio gydymo etapo kraujuojančių ir gilių periodonto kišenių nebelieka, pradedamas taikyti palaikomasis periodontito gydymas. Kitu atveju prireikia trečiojo gydymo etapo, kurio metu gali būti pakartotinai atliekamas podanteninis valymas su papildomomis gydymo priemonėmis, atliekama lopo operacija, rezekcinės ar regeneracinės periodonto chirurginės procedūros.
Palaikomojo gydymo metu siekiama išlaikyti stabilią periodonto būklę. Jo metu gali būti naudojami pirmojo ir antrojo etapo metu taikyti metodai. Palaikomąjį gydymą reikėtų atlikti reguliariai, pagal gydytojo rekomendacijas.

Ruošiantis dantenų recesijos gydymui, atliekama paciento burnos ertmės apžiūra ir sudaromas gydymo planas. Chirurginės procedūros metu dantenos formuojamos ir perstumiamos į tokią padėtį, kad taisyklingai apgaubtų dantį. Jeigu prarasta daug dantenų audinio, naudojamas natūraliai atrodantis dantenų pakaitalas arba paciento donoriniai audiniai. Gydant dantenų recesiją, siekiant sumažinti dantų jautrumą ir užtikrinti geresnį estetinį šypsenos vaizdą, gali būti atliekamas ir estetinis plombavimas.

Poprocedūrinis laikotarpis

Pabaigus periodontologinį gydymą ir norint ilgai džiaugtis jo rezultatu, labai svarbu atsakingai rūpintis burnos higiena – valytis dantis fluoro turinčia dantų pasta du kartus per dieną, naudoti tarpdančių siūlą, šepetėlius ir kitas gydytojo rekomenduotas priemones. Taip pat rekomenduojama saikingai vartoti daug cukraus turinčius produktus, saldžius gėrimus ir bent du kartus per metus (arba dažniau, jei taip rekomendavo gydytojas) atlikti profesionalią burnos higieną.

Kokio rezultato tikėtis

Periodonto ligų gydymo rezultatas – išsaugoti dantys, užkirstas kelias komplikacijoms, sugrąžinta šypsenos estetika, pamiršti nemalonūs pojūčiai ir pastebimai pagerėjusi gyvenimo kokybė.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Mūsų klinikoje dirba profesionalūs, nuolat savo žinias bei įgūdžius tobulinantys burnos chirurgai. Patyrę periodonto ligų gydymo specialistai tiksliai diagnozuoja ir efektyviai gydo periodonto ligas, profesionaliai atlieka minkštųjų audinių operacijas, supažindina pacientus su periodonto ligų profilaktikos priemonėmis. Gydymui pasitelkiama moderni įranga ir efektyviausi metodai, o tau padeda užtikrinti aukščiausią gydymo kokybę ir ilgaamžius rezultatus.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Periodonto ligos ir dantenų recesija nepraeina savaime. Laiku nepradėjus gydymo, gręsia vis didesnis skausmas, diskomfortas, įvairios komplikacijos ir dantų praradimas.

Chirurginis gydymas dažniausiai atliekamas taikant vietinę nejautrą, tačiau jaučiantiems ypatingai didelę baimę ar nerimą pacientams, taip pat planuojant sudėtingesnes, didesnės apimties procedūras, gali būti taikoma sedacija. Visais atvejais užtikrinama, kad gydymo metu nejaustumėte skausmo ir nemalonių pojūčių.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar