Endodontinis gydymas 

Endodontija – tai odontologijos sritis, besispecializuojanti danties šaknies kanalų gydyme.

Registracija internetu Registracija telefonu
Endodontinis gydymas 

Endodontinis gydymas 

Endodontija – tai odontologijos sritis, besispecializuojanti danties šaknies kanalų gydyme.

Uždegiminius procesus sukeliančios bakterijos danties šaknies kanalus pasiekia per ėduonies, emalio ar dentino įskilimo, traumos ar kitų patologinių procesų pažeistą danties vainiko paviršių. Infekcija šaknies kanaluose gali išsivystyti ir dėl odontologinio gydymo: ėduonies pažeistų audinių šalinimo, danties ruošimo protezavimui, neprofesionaliai atliekamų periodontologinio gydymo procedūrų ir kt.

Endodontinio gydymo metu yra valomi ir plombuojami dantų šaknų kanalai. Jeigu kanalų gydymas nesėkmingas ir infekcija atsinaujina, reikalingas endodontinis pergydymas.

Kokiu tikslu atliekama

Danties šaknies kanalų gydymo tikslas – sunaikinti patogeninius mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Profesionaliai atliktas endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis ir gerą burnos ertmės sveikatą.

Kokiu tikslu atliekama

Kada prireikia šios procedūros

Kreiptis dėl endodontinio gydymo būtina, pajutus aštrų danties skausmą, pastebėjus danties jautrumą šalčiui, ar/ir karščiui, dančiui pastebimai patamsėjus ar šalia jo iškilus pūliniui. Svarbu žinoti, kad danties šaknies kanalų uždegimas gali nepasireikšti jokiais fiziniais simptomais, todėl siekiant laiku jį pastebėti ir išvengti nemalonių problemų, svarbu reguliariai lankytis profilaktinei patikrai pas gydytoją odontologą.

Kada prireikia šios procedūros

Kodėl neverta delsti

Laiku neatlikus dantų šaknų kanalų gydymo, galimos rimtos komplikacijos, dėl kurių gali tekti netgi pašalinti dantį. Siekiant išvengti nemalonių problemų, labai svarbu pajutus dantų šaknų kanalų infekcijos simptomus nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekama procedūra

Prieš pradedant endodontinį gydymą padaroma danties šaknies kanalų rentgeno nuotrauka, įvertinama jų būklė, aptariamas gydymo planas. Gydymas atliekamas taikant vietinę nejautrą, todėl jo metu nejausite skausmo ir nemalonių pojūčių.

Siekiant maksimalaus tikslumo ir kokybės, endodontinis gydymas atliekamas pasitelkus mikroskopą. Aptikus šaknų kanalų pažeidimus, jie kruopščiai išvalomi, pašalinami pažeisti audiniai ir mikroorganizmai. Išvalyti šaknų kanalai dezinfekuojami ir hermetiškai užplombuojami.

Svarbu žinoti, kad iš karto po endodontinio gydymo dedama plomba yra laikina, todėl po kelių savaičių ją būtina pakeisti nuolatine plomba arba protezu

Poprocedūrinis laikotarpis

Daugeliu atvejų pacientai po endodontinio gydymo jaučiasi gerai ir iš karto gali grįžti į įprastą kasdienę veiklą. Kartais pirmomis dienomis po dantų šaknų kanalų gydymo gali būti jaučiamas nedidelis skausmas ar maudimas, tokiu atveju šiuos pojūčius galima malšinti gydytojo rekomenduotais vaistais.

Kokio rezultato tikėtis

Laiku suteiktas endodontinis gydymas padeda išvengti nemalonių komplikacijų, išsaugoti natūralų dantį ir užtikrinti gerą burnos ertmės sveikatą.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Endodontinio gydymo sėkmei svarbią reikšmę turi medžiagos, naudojama technika ir jį atliekančio gydytojo profesionalumas ir patirtis. Patyrę mūsų klinikų dantų šaknų kanalų gydymo specialistai atlieka itin kruopščiai bei kokybiškai, o gydymui naudojamas pažangus ypatingai aukštos raiškos mikroskopas bei biosuderinamos medžiagos leidžia užtikrinti tiek pirminio endodontinio gydymo, tiek endodontinio pergydymo sėkmę ir ilgaamžiškumą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Atliekant dantų šaknų kanalų gydymą, visada taikomas vietinis nuskausminimas, padedantis išvengti skausmo ir nemalonių pojūčių.

Endodontinio pergydymo dažniausiai prireikia, kai gydymas buvo atliktas prieš daug metų, kuomet nebuvo nei reikiamos technikos, nei šiuolaikinių medžiagų. Nesėkmingą gydymą gali nulemti ir komplikuota danties šaknų kanalų sistema ar nusilpusi paciento imuninė sistema, kuri neįveikia uždegimo, nors gydymas buvo atliktas labai kokybiškai. Gydymo sėkmei itin didelę reikšmę turi ir gydytojo patirtis, profesionalumas, darbo su mikroskopu įgūdžiai, todėl, prireikus endodontinio gydymo, svarbus atsakingas jį atliksiančio specialisto pasirinkimas.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar