Dantų šalinimas

Danties šalinimas – tai chirurginė odontologinė procedūra, kurios metu pašalinamas nepagydomai sugedęs, nekokybiškas ar galintis sukelti komplikacijų dantis.

Registracija internetu Registracija telefonu
Dantų šalinimas

Dantų šalinimas

Danties šalinimas – tai chirurginė odontologinė procedūra, kurios metu pašalinamas nepagydomai sugedęs, nekokybiškas ar galintis sukelti komplikacijų dantis.

Kokiu tikslu atliekama?

Dantų šalinimas atliekamas siekiant užkirsti kelią komplikacijoms, apsaugoti gretimus dantis ir išsaugoti gerą burnos ertmės sveikatą.

Kokiu tikslu atliekama?

Kada prireikia šios procedūros

Dažniausiai šalinami smarkiai sugedę dantys, kurių jau nebeįmanoma pagydyti ir atkurti. Tačiau dantų šalinimo gali prireikti ir patyrus gilią danties traumą, dančiui stipriai skilus ar lūžus. Chirurginis dantų šalinimas gali būti atliekamas kai dantis pilnai neišdygsta (yra retinuotas). Protiniai dantys šalinami, kai jie yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, juos sunku kokybiškai išvalyti, todėl kyla įvairių komplikacijų rizika. Ortodontinio gydymo metu, esant sąkandžio problemoms ar kai žandikaulyje yra per mažai vietos kitiems dantims, gali būti šalinami ir visiškai sveiki dantys.

Kada prireikia šios procedūros

Kodėl neverta delsti

Nepašalinus keliančių problemas protinių dantų laiku, didėja įvairių komplikacijų rizika, o dantų šalinimo procedūra laikui bėgant gali tapti sudėtingesnė.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekama procedūra

Prieš dantų šalinimą būtina burnos chirurgo konsultacija. Jos metu gydytojas įvertina danties būklę, prireikus, padaro rentgeno nuotrauką ir nusprendžia, ar dantį reikia šalinti.

Nusprendus dantį pašalinti, pacientas supažindinamas su procedūros eiga, pateikiamos poprocedūrinio laikotarpio rekomendacijos ir ruošiamasi danties šalinimo procedūrai. Siekiant išvengti skausmo ir nemalonių pojūčių, dantų šalinimo metu taikoma vietinė nejautra. Jai suveikus, naudojant specialius instrumentus, tiksliais judesiais pašalinamas dantis.

Sudėtingas pažeistų, protinių ar retinuotų dantų šalinimas, pacientui pageidaujant, gali būti atliekamas taikant sedaciją, padedančią išvengti bet kokių nemalonių pojūčių.

Poprocedūrinis laikotarpis

Pašalinus dantį galimas patinimas. Siekiant jo išvengti arba jį sumažinti, pirmąsias valandas po procedūros skruostą pašalinto danties vietoje rekomenduojama šaldyti ledo maišeliais. Po procedūros danties šalinimo vietoje taip pat galimas nežymus skausmas – jį galima malšinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo. Kelias valandas po procedūros dėl pritaikytos nejautros galimas veido tirpimas. Kol jis nepraeis, rekomenduojama nevalgyti. Pirmąją parą po danties pašalinimo rekomenduojamas skystas arba minkštas maistas. Jeigu po danties pašalinimo skiriami antibiotikai, juos vartoti reikėtų pagal gydytojo nurodymus.

Kokio rezultato tikėtis

Pašalintas nepagydomai sugedusį ar pažeistą dantį, užkertamas kelias komplikacijoms ir apsaugomi gretimi dantys.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Mūsų klinikoje dirba patyrę, nuolat savo žinias bei įgūdžius tobulinantys burnos chirurgai, profesionaliai atliekantys danties išrovimą ar chirurginį šalinimą. Jie užtikrins, kad dantų šalinimo metu nepatirtumėte diskomforto, o po procedūros pateiks naudingų rekomendacijų, padėsiančių užtikrinti greitą ir sklandų gijimo procesą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Danties šalinimo trukmė priklauso nuo danties būklės ir procedūros sudėtingumo. Dažniausiai vieno danties pašalinimas užtrunka nuo 10 iki 30 minučių.

Po danties pašalinimo, nustojus veikti vietiniam nuskausminimui, nežymus skausmas ar maudimas gali būti jaučiamas 3–4 dienas. Nemalonius pojūčius galima malšinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo. Jeigu skausmas išlieka ilgiau, jis stiprėja ir ypatingai vargina naktimis, pablogėja bendra savijauta, pakyla temperatūra – svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.

Efektyviausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas – dantų implantacija. Esant palankiai klinikinei situacijai, implantas gali būti įsriegtas iš karto po danties pašalinimo, tos pačios procedūros metu. Vienmomentė implantacija padeda sutrumpinti gydymo laiką, išvengti papildomo streso ir pasiekti geresnių estetinių rezultatų. Vienmomentės implantacijos galimybes galite aptarti su burnos chirurgu prieš danties pašalinimą.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar