Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, skirta nusidėvėjusių, pažeistų ir prarastų dantų atkūrimui.

Registracija internetu Registracija telefonu
Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, skirta nusidėvėjusių, pažeistų ir prarastų dantų atkūrimui. Tinkamiausias dantų atkūrimo metodas kiekvienu atveju parenkamas įvertinus paciento burnos ertmės būklę, pageidavimus, įpročius, ankstesnes restauracijas, finansines galimybes.

Siekiant atkurti nulūžusio, nuskilusio ar nusidėvėjusio danties formą bei funkciją, atliekamas dantų restauravimas keramikiniais įklotais, užklotais, vainikėliais ar laminatėmis. Netekus dantų, jie gali būti protezuojami išimamais protezais (plokštelėmis) arba ant implantų fiksuojamais protezais. Ant implantų fiksuojami protezai – efektyviausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas, idealiai atkuriantis jų kramtymo funkciją ir estetiką.

Kokiu tikslu atliekama?

Dantų protezavimas atliekamas, siekiant atkurti dantis ir grąžinti jiems visavertę kramtymo funkciją bei patrauklų estetinį vaizdą.

Kokiu tikslu atliekama?

Kada prireikia šios procedūros

Dantų protezavimo gali prireikti, kai dantis nulūžęs, nuskilęs ar stipriai pažeistas ėduonies ir jo neįmanoma atkurti plombuojant. Protezuoti dantis rekomenduojama ir tuomet, kai jie nudilę ir nebeatlieka visavertės kramtymo funkcijos. Protezavimas pasitelkiamas ir netekus vieno, kelių ar visų dantų.

Kada prireikia šios procedūros

Kodėl neverta delsti

Delsiant protezuoti dantis, keičiasi sąkandis, prastėja kramtymo funkcija, nyksta žandikaulio kaulas, iškrypsta ir greičiau nusidėvi kiti dantys. Todėl nudilus dantims, juos pažeidus ar praradus, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą dėl jų protezavimo.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekama procedūra

Prieš atliekant dantų protezavimą, būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu įvertinama dantų ir burnos ertmės būklė, išklausomi paciento lūkesčiai, parenkamas danties protezavimo metodas ir sudaromas gydymo planas.

Jeigu dantys bus atkuriami ant implantų fiksuojamais protezais, prieš protezavimą atliekama implantacija, jeigu bus protezuojama ant natūralaus danties – šlifuojami jo audiniai. Nuėmus paciento dantų atspaudus, pagal juos dantų technikų laboratorijoje gaminami reikiami protezai, kurie fiksuojami ant implanto arba pritvirtinami ant pažeisto ar nudilusio danties.

Poprocedūrinis laikotarpis

Tikslias rekomendacijas apie protezuotų dantų priežiūrą Jums pateiks gydytojas odontologas. Tačiau atkūrus dantis protezais svarbu žinoti, kad dantų apnašas ir akmenys ant jų kaupiasi taip pat, kaip ir ant natūralių dantų. Todėl, siekiant užtikrinti jų ilgaamžiškumą, labai svarbi atsakinga jų ir burnos ertmės priežiūra. Būtina valyti dantis minkštu ar vidutinio kietumo šepetėliu du kartus per dieną – ryte ir vakare. Jų priežiūrai reikia naudoti ir tarpdančių siūlą bei šepetėlius.
Išimamus dantų protezus rekomenduojama valyti kietu ar vidutinio kietumo šepetėliu ilgesniais šereliais. Valant patartina naudoti dantų pastą be abrazyvinių medžiagų. Išvalius išimamus protezus rekomenduojama apie 15 minučių juos mirkyti tirpale, paruoštame naudojant specialias tabletes. Po mirkymo protezą reikia praskalauti tekančiu vandeniu. Sausą protezą rekomenduojama laikyti specialiame dėkle. Taip pat svarbu pasta ir minkštu šepetėliu išvalyti burnos gleivinę ir liežuvį.

Pradėjus nešioti išimamus protezus, pirmaisiais metais du kartus, o vėliau – vieną kartą per metus būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą. Taip pat svarbu du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.

Kokio rezultato tikėtis

Dantų protezavimo rezultatas – atkurta dantų estetinė išvaizda, sugrąžinta visavertė kramtymo funkcija, pasitikėjimas savimi. Su atkurtais dantimis vėl galėsite valgyti mėgstamą maistą, nevaržomai šypsotis ir džiaugtis pastebimai pagerėjusia gyvenimo kokybe.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Mūsų klinikoje dirba profesionalūs, nuolat savo žinias bei įgūdžius tobulinantys dantų protezavimo specialistai, nepriekaištingai atkuriantys dantis visų rūšių protezais. Siekdami maksimaliai patenkinti kiekvieno paciento lūkesčius, naudojame individualiai pritaikytus gydymo metodus, todėl užtikriname itin gerus ir ilgai džiuginančius rezultatus. Prieš atlikdami protezavimą kruopščiai įvertiname paciento klinikinę situaciją, aptariame jo lūkesčius ir sudarome individualų, visais atžvilgiais jam tinkamą dantų atkūrimo planą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Šiuolaikiniai dantų protezai – ilgaamžė restauracija. Tinkamai juos prižiūrint ir laikantis gydytojų odontologų pateiktų rekomendacijų jie patikimai tarnaus daugelį metų.

Protezavimas leidžia itin kokybiškai atkurti dantų audinius, spalvą, anatominę struktūrą. Šiuolaikinių protezų gamybai naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, o protezo spalva parenkama pagal natūralių paciento dantų spalvą. Todėl protezais atkurti dantys atrodys itin natūraliai ir estetiškai.

Esame sudarę sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl odontologijos paslaugų teikimo bei apmokėjimo, todėl asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikams iki 18 metų, asmenims, pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos dantų protezavimo paslaugos gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar