Dantų laminatės

Dantų atkūrimas laminatėmis – tai estetinė odontologinė procedūra, kurios metu ant nusidėvėjusių, pažeistų ar tiesiog estetiškai nepatrauklių dantų tvirtinamos itin plonos keramikos plokštelės.

Registracija internetu Registracija telefonu
Dantų laminatės

Dantų atkūrimas laminatėmis

Dantų atkūrimas laminatėmis – tai estetinė odontologinė procedūra, kurios metu ant nusidėvėjusių, pažeistų ar tiesiog estetiškai nepatrauklių dantų tvirtinamos itin plonos keramikos plokštelės. Šios plokštelės (laminatės) gaminamos individualiai, todėl jomis atkurti dantys atrodo itin natūraliai.

Dantų atkūrimas laminatėmis ne tik suteikia dantims nepriekaištingą estetinę išvaizdą, bet ir tausoja natūralius danties audinius. Naudojant keramines laminates dantys šlifuojami minimaliai, o kartais pakanka tik pašiaušti jų priekinį paviršių. Dar vienas svarbus keramikinių dantų laminačių privalumas – laikui bėgant, jos nekeičia spalvos ir formos.

Kokiu tikslu atliekama?

Dantų atkūrimas laminatėmis atliekamas siekiant pašalinti dantų defektus ir atkurti natūralią estetinę išvaizdą.

Kokiu tikslu atliekama?

Kada prireikia šios procedūros

Dantų atkūrimas laminatėmis yra rekomenduojamas, jeigu netenkina dantų spalva ar forma, dėl traumų ar nusidėvėjimo dantys yra įskilę ar nulūžę, norint atkurti nudilusį sąkandį, pakoreguoti tarpus tarp dantų. Dantų atkūrimas laminatėmis dažniausiai pasitelkiamas tais atvejais, kai matoma, kad atliekant estetinį plombavimą ar dantų balinimą nepavyks pasiekti norimo rezultato.

Kada prireikia šios procedūros

Kodėl neverta delsti

Delsiant atkurti pažeistus ar nudilusius dantis, laikui bėgant didėja jų lūžių ir kitų komplikacijų rizika. Suprastėjusi kramtymo funkcija dažnai nulemia virškinimo problemas, blogesnį medžiagų įsisavinimą, o tuo pačiu – ir bendrą savijautą. Neestetiškai atrodantys dantys turi ir neigiamą poveikį žmogaus savivertei bei pasitikėjimui savimi.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekama procedūra

Prieš atliekant dantų atkūrimą laminatėmis, būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu įvertinama paciento dantų būklė, išklausomi jo lūkesčiai ir nusprendžiama, ar dantų atkūrimas laminatėmis – tinkamas pasirinkimas.

Nusprendus atkurti dantis laminatėmis, pirmiausia, dantys yra paruošiami – pašalinami sugedę audiniai, senos plombos. Esant poreikiui, pritaikius vietinę nejautrą šlifuojamas dantų paviršius. Tuomet nuimami dantų atspaudai, atliekama spalvos diagnostika. Šie duomenys siunčiami į dantų technikų laboratoriją ir ten pradedama individualių laminačių gamyba. Kito vizito metu laminatės specialiu cementu pritvirtinamos ant priekinio dantų paviršiaus.

Poprocedūrinis laikotarpis

Po dantų atkūrimo laminatėmis kelias dienas dantys gali būti šiek tiek jautresni, tačiau vėliau jautrumas praeina.

Norint kuo ilgiau džiaugtis atkurtais dantimis, svarbu užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą, vengti itin kietų maisto produktų ir laikytis kitų gydytojo odontologo nurodymų bei rekomendacijų.

Kokio rezultato tikėtis

Po dantų atkūrimo laminatėmis pacientai džiaugiasi akivaizdžiais šypsenos pokyčiais, jaučiasi patrauklesni, o tai turi įtakos ir jų savivertei bei pasitikėjimui savimi. Dantų atkūrimas laminatėmis – itin saugus ir patikimas dantų restauravimo metodas. Jį naudojant išsaugomi natūralūs dantų audiniai, todėl dantys ne tik atrodys estetiškai, bet ir bus tvirti. Kitaip nei estetinis plombavimas, laminatės nekeičia pirminės išvaizdos ir, tinkamai prižiūrimos, gali išlikti tokios pat net iki 15–20 metų.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Mūsų klinikoje dirba profesionalūs, nuolat savo žinias bei įgūdžius tobulinantys estetinės odontologijos specialistai, visuomet atidžiai įsiklausantys į pacientų lūkesčius ir kiekvienu atveju pasiūlantys jiems visais atžvilgiais priimtiniausią sprendimą. Ilgametę patirtį estetinėje odontologijoje turintys gydytojai užtikrins itin kruopštų ir maksimaliai tausojantį natūralius Jūsų dantų audinius dantų atkūrimą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Atkuriant dantis laminatėmis, itin tausojamas natūralus danties audinys. Ruošiantis dantų atkūrimui tik pašalinamos senos plombos, karieso pažeisti danties audiniai, o priekinis danties paviršius šlifuojamas labai nedaug – vos 0,3 mm.

Ruošiant dantis atkūrimui laminatėmis ir jas tvirtinant taikoma vietinė nejautra, todėl dantų atkūrimo metu nejausite jokio skausmo ar diskomforto.

Atkūrus dantis laminatėmis, jų priežiūra visiškai nesiskiria nuo įprastinės: tereikia kruopščiai valytis dantis minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą, šepetėlius, du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną ir kartą metuose atvykti pas gydytoją odontologą profilaktiniam patikrinimui.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar