Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai chirurginė odontologinė procedūra, kurios metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknį pakeičiantis implantas.

Registracija internetu Registracija telefonu
Dantų implantacija

Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai chirurginė odontologinė procedūra, kurios metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknį pakeičiantis implantas. Vėliau ant jo pritvirtinamas danties protezas. Tai – pažangiausias, efektyviausias ir patikimiausias prarastų dantų atkūrimo metodas. Atkuriant dantis implantais, pilnai atkuriama jų kramtymo funkcija, estetinis vaizdas, nepažeidžiami šalia esantys dantys

Kokiu tikslu atliekama?

Dantų implantacija atliekama siekiant atkurti kramtymo funkciją, šypsenos estetiką, sustabdyti žandikaulio nykimą ir išvengti dantų trūkumo sukeliamų sveikatos problemų.

Kokiu tikslu atliekama?

Kada prireikia šios procedūros

Dantų implantacija rekomenduojama praradus vieną, kelis, daugumą ar visus dantis. Netekus vieno danties, jis gali būti atkurtas įsriegiant implantą ir ant jo pritvirtinant vainikėlį. Netekus 3-4 šalia esančių dantų, galima sriegti du implantus, o ant jų pritvirtinti vainikėlių tiltas. Visus vieno žandikaulio dantis galima efektyviai atkurti sriegiant 2, 4 („visi ant 4“ technologija), 6 ar 8 implantus ir ant jų pritvirtinant protezą.

Kada prireikia šios procedūros

Kodėl neverta delsti

Dantų trūkumas kenkia ne tik estetinei išvaizdai – jis gali išbalansuoti visą organizmą. Netekus dantų, sutrinka kramtymo funkcija, o nekokybiškai sukramtytas maistas gali sukelti virškinamojo trakto negalavimus, sutrikdyti maistinių medžiagų įsisavinimą. Dėl to silpsta imunitetas ir prastėja bendra žmogaus savijauta. Neatkuriant danties laiku, nyksta žandikaulio kaulas, todėl vėliau gali prireikti jo priauginimo. Taigi, netekus danties, reikėtų nedelsti ir kuo greičiau kreiptis dėl jo atkūrimo.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekama procedūra

Prieš pradedant dantų atkūrimą, būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu įvertinama paciento klinikinė būklė, išklausomi jo lūkesčiai, atliekami reikalingi tyrimai ir sudaromas individualus dantų atkūrimo planas. Dantų atkūrimą sudaro keli etapai. Esant poreikiui, atliekamos paruošiamosios procedūros – žandikaulio kaulo priauginimas (augmentacija), sinuso pakėlimas. Kiti dantų atkūrimo etapai – implanto įsriegimas ir protezavimas.

Sriegiant vieną implantą, implantacija užtrunka apie 30 minučių. Implantavimo procedūros metu dažniausiai naudojamas vietinis nuskausminimas, tačiau planuojant sriegti daugiau implantų ar pacientui pageidaujant, gali būti taikoma intraveninė nejautra (sedacija).

Implantas įsriegiamas į žandikaulio kaulą ir per tam tikrą laiką turi prigyti. Tuo metu ant implanto uždedama gijimo galvutė arba laikinas dantis. Kai implantas sėkmingai suauga kaulu ir įsitvirtina žandikaulyje (tai užtrunka apie 3-6 mėnesius), atliekamas danties protezavimas nuolatiniu protezu.

Poprocedūrinis laikotarpis

Po procedūros operuota sritis gali šiek tiek patinti, todėl ją rekomenduojama šaldyti. Pirmosiomis dienomis po implantacijos taip pat galimas nežymus skausmas, jį galima malšinti nuskausminamaisiais vaistais. Tam tikrais atvejais po operacijos gydytojas gali skirti antibiotikus, juos reikėtų vartoti taip, kaip nurodyta. Taip pat svarbu 1–2 savaites vengti didelio fizinio krūvio, stengtis neperšalti ir neperkaisti.

Kokio rezultato tikėtis

Atkūrus dantis implantais, žmogui sugrąžinama visavertė kramtymo funkcija ir nepriekaištinga estetinė šypsenos išvaizda, o tuo pačiu – geresnė gyvenimo kokybė bei pasitikėjimas savimi.

Prieš

Prieš

Po

Po

Juozas Jonaitis

Juozas Jonaitis

Gyd. odontologas – ortopedas

Dantų implantacijos procedūra atlikta klientui, kuriam netekus keleto dantų, buvo sunku atkąsti ir kramtyti maistą. Tiek pat nemalonu buvo ir šypsotis. Nauja šypsena klientas liko be galo patenkintas.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Mūsų klinikoje dirba profesionalūs, nuolat savo žinias bei įgūdžius tobulinantys estetinės odontologijos specialistai, visuomet atidžiai įsiklausantys į pacientų lūkesčius ir kiekvienu atveju pasiūlantys jiems visais atžvilgiais priimtiniausią sprendimą. Prieš implantacijos procedūrą ypatingai tiksliai įvertiname paciento dantų būklę, atidžiai išklausome jo lūkesčių ir sudarome visais atžvilgiais jam tinkamiausią gydymo planą. Dantų atkūrimą atlieka ilgametę patirtį turintys specialistai, užtikrinantys nepriekaištingą implantacijos bei protezavimo tikslumą ir ilgai džiuginsiantį rezultatą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Tinkamai prižiūrimi ant implantų atkurti dantys įprastai tarnauja kelis dešimtmečius ir dar ilgiau.

Norint kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau, labai svarbi atsakinga burnos ertmės priežiūra – kruopštus dantų valymas minkštu šepetėliu 2 kartus per dieną, tarpdančių siūlo ir šepetėlių naudojimas, du kartus per metus – profesionali burnos higiena. Siekiant ilgaamžio rezultato, taip pat svarbu reguliariai lankytis pas implantaciją atlikusį gydytoją, laikytis jo nurodymų bei rekomendacijų.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar