Bruksizmo gydymas

Bruksizmas arba griežimas dantimis – tai nevalingas dantų tarpusavio kontaktavimas arba stiprus sukandimas ne kramtymo metu.

Registracija internetu Registracija telefonu
Bruksizmo gydymas

Bruksizmo gydymas

Bruksizmas arba griežimas dantimis – tai nevalingas dantų tarpusavio kontaktavimas arba stiprus sukandimas ne kramtymo metu. Nors bruksizmą gali sukelti įvairūs faktoriai: netaisyklingas sąkandis, bloga žandikaulio padėtis, prastai atliktas dantų plombavimas ar protezavimas, viena dažniausių griežimo dantimis priežasčių – patiriamas stresas. Dantimis griežiama dažniausiai nakties metu, todėl šią problemą turintis žmogus dažniausiai apie ją sužino iš aplinkinių arba atsiradus būdingiems bruksizmo simptomams.

Kokiu tikslu atliekama?

Bruksizmo gydymas atliekamas siekiant sustabdyti griežimą dantimis ir užkirsti kelią jo sukeliamoms sveikatos problemoms.

Kokiu tikslu atliekama?

Kada prireikia šios procedūros

Dažniausi bruksizmo simptomai – padidėjęs dantų jautrumas, nudilę, aptrupėję dantys, pažemėjęs sąkandis, dažni galvos, žandikaulio, kaklo, nugaros skausmai. Pastebėjus šiuos simptomus, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą, kuris įvertins dantų pakenkimo lygį ir sudarys individualų gydymo planą. Kuo anksčiau kreipsitės ir kuo mažiau bus pažeisti Jūsų dantys, tuo greitesnis ir paprastesnis bus gydymas.

Kada prireikia šios procedūros

Kodėl neverta delsti

Svarbu žinoti, kad bruksizmas nepraeis savaime, o delsiant kreiptis dėl gydymo, dantų griežimas gali negrįžtamai pažeisti dantis, todėl gali tekti juos pašalinti. Dėl ilgalaikio bruksizmo nudyla ir lūžta ne tik dantys, bet ir fiksuoti bei laikini protezai, skyla plombos, atsiranda lytėjimui ir šalčiui jautrūs pleištiniai defektai. Gali būti pažeisti ir dantų audiniai, todėl dantys ima klibėti, padidėja jų paslankumas.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip atliekama procedūra

Prieš pradedant bruksizmo gydymą, būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu įvertinama paciento dantų būklė, nustatomos bruksizmo priežastis ir sudaromas gydymo planą. Priklausomai nuo klinikinės situacijos, bruksizmo gydymas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Bruksizmo gydymui gali būti naudojamos miorelaksacinės ( kitaip – sukandiminės) kapos, pasitelkiama kineziterapija, taikomas ortodontinis gydymas, atliekamas dantų atkūrimas. Dažniausiai bruksizmą sukelia kelios priežastys, todėl prireikia kompleksinio gydymo, kurį atlieka skirtingų sričių specialistų komanda.

Sukandiminės kapos apsaugo dantis nuo kontaktavimo vienas į kitą, nusidėvėjimo, atpalaiduoja įsitempusius žandikaulio raumenis. Kiekvienam pacientui kapos gaminamos individualiai, pagal jo dantų atspaudus, todėl jos idealiai priglunda prie dantų ir nesukelia jokio diskomforto.Jeigu griežimas dantimis kyla dėl raumenų įtampos, netaisyklingos žandikaulio padėties, rekomenduojamos specialios mankštos, fiziniai pratimai Jeigu griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis, kreivi dantys, taikomas ortodontinis gydymas. Prireikus dantų atkūrimo, gydymo metu atkuriami dėl bruksizmo pažeisti, nusidėvėję dantys, koreguojamos blogai atliktos dantų restauracijos. Dažniausiai atliekamas estetinis plombavimas, dantų atkūrimas laminatėmis, rečiau – dantų protezavimas.

Poprocedūrinis laikotarpis

Jeigu bruksizmo priežastis – patiriamas stresas, tiek gydymo metu, tiek po jo, rekomenduojama stengtis jį mažinti, keičiant gyvenimo būdą, lėtinant tempą, atsisakant didelį stresą keliančių veiklų, užsiimant mėgstama veikla ar lankant psichoterapijos užsiėmimus.

Kokio rezultato tikėtis

Atkūrus dantis ir išsprendus dantų griežimo problemą, pastebimai pagerėja ne tik fizinė, bet ir psichologinė žmogaus savijauta, nes nebereikia nerimauti dėl vis labiau dylančių dantų ir jų praradimo rizikos.

Kodėl verta rinktis mūsų kliniką

Mūsų klinikoje bruksizmo gydymą atlieka ilgametę patirtį šioje srityje turintys gydytojai, atidžiai įsiklausantys į kiekvieno paciento skundus, tiksliai diagnozuojantys jų priežastis ir pasirengę pasiūlyti kiekvienam tinkamiausius, geriausią rezultatą užtikrinančius sprendimus.

Registracija internetu Registracija telefonu

Dažniausiai užduodami klausimai:

Bruksizmo gydymo trukmė priklauso nuo jo priežasčių ir paciento klinikinės situacijos. Įprastai gydymas trunka nuo kelių mėnesių iki kelių metus.

Tai priklauso nuo griežimo dantimis priežasties. Jeigu jį sukelia netaisyklinga dantų padėtis, nekokybiškos restauracijos ir pan., problema išsprendžiama visam laikui. Tačiau jei bruksizmą sukelia įtampa, stresas, išgijimas priklauso ir nuo paties paciento motyvacijos bei kasdienių pastangų.

Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar