Bendroji nejautra (narkozė)

„Miesto implantologijos klinikose“ atliekamas vaikų ir suaugusiųjų dantų gydymas taikant sąmoningą sedaciją arba bendrąją nejautrą (taikoma tik Aušros al. 52b, Šiauliuose).

Registracija internetu Registracija telefonu
Bendroji nejautra (narkozė)

Dantų gydymas su sedacija arba bendrine nejautra (narkoze)

„Miesto implantologijos klinikose“ atliekamas vaikų ir suaugusiųjų dantų gydymas taikant sąmoningą sedaciją arba bendrąją nejautrą (taikoma tik Aušros al. 52b, Šiauliuose). Sedacija gali būti inhaliacinė (kai gydymo metu per ant veido dedamą kaukę tiekiamos malonaus kvapo „juoko dujos“) arba intraveninė (kai vaistai leidžiami į veną).

Inhaliacinė sedacija dažniausiai taikoma vaikams nuo penkerių metų, su kuriais lengviau pasiekti susitarimą dėl odontologinio gydymo. Jos metu vaikas neužmiega, tačiau nerimas sumažėja. Jeigu inhaliacinės sedacijos poveikio nepakanka ir vaikas nesileidžia gydomas, siūloma intraveninė sedacija. Pritaikius šį nejautros būdą, vaikas nurimsta, nebejaučia baimės, tampa mieguistas ar net lengvai užmiega. Po procedūros jis beveik nieko neprisimena.

Taikant sąmoningą sedaciją vieno vizito metu įprastai gydomi vienas ar keli dantys, todėl esant daugybiniams dantų ėduonies pažeidimams rekomenduojamas gydymas bendroje nejautroje. Šis anestezijos būdas pasirenkamas ir tuomet, kai dėl vaiko amžiaus ar itin didelės dantų gydymo baimės ir priešiško jo nusiteikimo reikiamų procedūrų neįmanoma atlikti taikant sedaciją.

Taikant bendrąją nejautrą, vaikas pilnai užmigdomas ir atsibunda po procedūros. Bendrinės nejautros metu vaiko būklę ir gyvybines funkcijas (širdies darbą, arterinį kraujospūdį, deguonies koncentraciją kraujyje) stebi bei jų stabilumą užtikrina gydytojas anesteziologas reanimatologas ir jo padėjėjas.
Dantų gydymas su intravenine sedacija ar bendrąja nejautra suaugusiems rekomenduojamas tais atvejais, kai pacientas jaučia itin didelę odontologinių procedūrų baimę, yra nepakantus skausmui, turi pykinimo refliuksą, taip pat planuojant itin sudėtingą ir ilgai trunkantį gydymą.

Pasitelkus sedaciją ar bendrąją nejautrą gali būti atliekamos visos reikalingos odontologinės procedūros: apnašų valymas, dantų ėduonies ar jo komplikacijų gydymas, endodontinis gydymas, dantų šalinimas, implantacija, protezavimas, chirurginės procedūros.

Vaikų ir suaugusiųjų dantų gydymas su sedacija ar narkoze užtikrina ne tik paciento komfortą procedūrų metu, bet ir lengvesnį bei sklandesnį gydymo procesą.

Registracija internetu Registracija telefonu

Kaip pasiruošti gydymui su sedacija ar bendrąja nejautra

Prieš gydymą su inhaliacine sedacija („juoko dujas“) specialaus pasiruošimo nereikia.

Prieš procedūrą su intravenine sedacija, pacientas turi būti šešias valandas nevalgęs, dvi valandas – negėręs jokių skysčių, nekosėti, nekarščiuoti, nesirgti peršalimo ir kitomis ligomis. Pacientas į procedūrą turi atvykti su lydinčiuoju asmeniu. Tokios pat rekomendacijos galioja ir planuojant gydymą su bendrąja nejautra.

Prieš gydymą su sedacija ar narkoze būtina gydytojo odontologo konsultacija. Jos metu įvertinama paciento būklė, pasirengimas gydymui, aptariamos lėtinės ligos, vartojami vaistai, polinkis į alergijas ir kiekvienu atveju parenkamas tinkamiausias anestezijos būdas. „Miesto implantologijos klinikų“ gydytojai odontologai primena, kad dantų gydymas su sedacija ar bendrine nejautra gali būti atliekamas tik tada, kai pacientas jaučiasi visiškai sveikas ir nesirgo peršalimo, viršutinių kvėpavimo takų ar kitomis ligomis paskutines dvi savaites.

 

Registracija internetu Registracija telefonu
Pasirūpinkite savo dantų sveikata
Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Pirminei konsultacijai užsiregistruokite jau dabar. Nuo šiol tai padaryti itin paprasta – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Registracija INTERNETU

Užsiregistruokite vizitui Jums patogiu metu – tai užtruks vos kelias minutes.

Pradėti registraciją

Registracija TELEFONU

Užsiregistruokite vizitui telefonu savo pasirinktos klinikos darbo laiku.

Skambinti dabar