Endodontija – tai dantų šaknų kanalų gydymas, kurio prireikia tuomet, kai šaknies kanale esanti pulpa yra paveikta uždegimo ar infekcijos. Tai gali pasireikšti pasikartojančiu dantų skausmu, pūliavimu, nuolatiniu danties maudimu, limfmazgių padidėjimu. Šie nemalonūs pojūčiai gali atsirasti dėl danties įskilimų, gilaus ėduonies, esant blogai dantų ertmės higienai ir kitų priežasčių. Laiku negydant dantų šaknų kanalų gali pradėti tirpti žandikaulio kaulas, o infekcija vis didėti. Endodontologas gydymo metu pasirūpina, jog šaknies kanaluose būtų sunaikinti mikroorganizmai, sukeliantys infekciją ar uždegimą ir paciento juntami nemalonūs pojūčiai išnyktų.

Endodontologas

Profesionalus endodontologas vos vieno ar kelių paciento vizitų metu išgydo šaknies kanalus ir užkerta kelią tolimesniam infekcijos plitimui. Kadangi sveikų dantų išsaugojimas kiekvienam mūsų turi būti svarbus, vos pajutus pirmuosius nemalonius simptomus patariama kreiptis į endodontologą. Tam, kad dantų kanalai būtų tinkamai išgydyti ir mikroorganizmai nebeplistų, klinikoje yra atliekamos rentgeno nuotraukos, padedančios endodontologui tiksliai įvertinti paciento dantų šaknų kanalų būklę ir efektyviai pradėti gydymo procesą.

Endodontija

Endodontija sunaikina mikroorganizmus šaknies kanale, o infekcijos negydant danties skausmas gali padidėti, progresuoti, susiformuoti pūlinys. Taip pat endodontija gali užkirsti kelią komplikacijoms kaip uždegimo bei infekcijos paveikto danties pašalinimas. Tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai, kokybiškos medžiagos padeda sėkmingai atlikti kanalų gydymo procesą. Endodontija yra laikoma pakankamai sudėtinga procedūra, kurią atlieka didelę patirtį turintys specialistai, dirbantys ypač kruopščiai ir profesionaliai.

Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas yra būtinas, kadangi negydant dantų šaknų kanalų gali supūliuoti audiniai, imti nykti žandikaulio kaulas, pacientas ilgą laiką sirgti sinusitu. Gydymas endodontologo kabinete, priklausomai nuo infekcijos išplitimo, gali užtrukti vieną arba kelis vizitus. Endodontija ir jos etapai: taikoma nejautra, pacientui yra uždedama speciali sistema, apsauganti nuo seilių, valomi pažeisti danties audiniai, šalinamos senos plombos, atliekamas dantų kanalų paruošimas bei į juos yra įvedami vaistai. Specialia plombine medžiaga padengti kanalai sunaikina mikroorganizmus šaknies kanale, o aplinkiniai audiniai ir dantys yra apsaugomi nuo tolimesnio infekcijos plitimo.

Atsiliepimai