Profesionali burnos higiena yra būtina tiek suaugusiems asmenims, tiek vaikams. Burnos higiena – tai procedūra, kurios metu pašalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (fluoro) aplikacijos, pacientai yra išmokomi taisyklingos burnos ertmės higienos. Taip pat burnos higiena yra būtina procedūra todėl, kad sveikos burnos ertmės palaikymas apsaugo nuo ėduonies, periodonto ar kitų ligų. Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena padeda užkirsti kelią galimiems burnos ertmės uždegimams bei minėtoms ligoms. Po higienisto atliktos procedūros dantys tampa švarūs, lygūs, gali pagerėti burnos kvapas, o reguliariai, kas pusę metų ar esant poreikiui dažniau kartojant procedūrą, tinkamai namuose rūpinantis burnos ertme, pacientai gali džiaugtis sveika ir gražia šypsena. Taip pat klinikoje kartais vykdoma akcija, kurios metu profesionalios burnos higienos procedūra kainuoja pigiau.

Burnos dantų higiena ir jos kainos

Burnos higienos kaina klinikoje prasideda nuo 45 eurų. Pastebima, jog kad ir kaip kruopščiai rūpinamės dantų priežiūra namuose, kiekvieną dieną ryte bei vakare valomės dantis, naudojame tarpdančių siūlą, skalavimo skysčius, tačiau visų maisto, kavos ar tabako apnašų panaikinti minėtomis priemonėmis nepavyksta. Būtent dėl šios priežasties, tam, kad kiekvieno iš mūsų burnos ertmė būtų apsaugota nuo ėduonies, periodonto, kartą per metus arba dažniau rekomenduojama burnos higienos procedūra, kurią atlieka profesionalus higienistas. Ilgą laiką neatliekant profesionalios higieninio dantų valymo procedūros, gali imti formuotis dantų akmenys, vystytis kariesas ar kilti įvairūs uždegiminiai procesai. Iki valandos laiko užtrunkanti

procedūra nėra skausminga, tačiau kliento pageidavimu galima taikyti nejautrą. Taip pat burnos higiena, kuri puikiai atitinka kainos ir jos kokybės santykį, turi būti atliekama prieš tam tikras procedūras, pavyzdžiui, dantų balinimą.

Higieninis dantų valymas

Higieninis dantų valymas ir burnos ertmės priežiūra - tai ne tik odontologo kėdėje atliekama profesionali burnos higiena, bet ir kasdienis, individualus dantų bei dantenų higienos palaikymas namų sąlygomis. Kasdienei sveikos burnos ertmės priežiūrai palaikyti reikia ne tik valyti dantis du kartus per dieną su tinkamai parinktu šepetėliu, dantų pasta, bet ir naudoti tarpdančių siūlą, specialius skalavimo skysčius, kadangi įvairios apnašos kaupiasi ne tik ant dantų, bet ir dantenų paviršiaus. Prasta burnos higiena gali tapti įvairių dantenų ligų, karieso ar periodonto priežastimi. Higieninio dantų valymo procedūros atliekamos vaikams ir suaugusiems asmenims, individualiu atveju parenkamos priemonės namų naudojimui, o taip pat odontologas pamoko taisyklingo dantų valymo. Nėštumo metu moterims būtina ypač atidžiai stebėti savo dantų būklę ir kūdikio laukimo laikotarpiu kreiptis į odontologą dėl profesionalios burnos higienos procedūros atlikimo bei namuose kokybiškai atlikti higieninį dantų valymą.

Atsiliepimai