Protinio danties rovimas daugeliui asmenų asocijuojasi su nemalonia procedūra. Tačiau šiuolaikinių technologijų dėka protinio danties rovimas gali būti neskausmingas, taikant vietinę nejautrą ar narkozę. Protinio danties rovimo ar visų jų pašalinimo dažniausiai prireikia, kai šie auga kreivai, jaučiamas skausmas, maudimas, jeigu protinis dantis yra išdygęs nepilnai, sergant parodontoze ar dėl kitų priežasčių. Patyręs burnos chirurgas protinio danties rovimą gali paversti neskausminga procedūra, kuri pagerins gyvenimo kokybę. Protinio danties rovimas taip pat reikalingas todėl, kad jiems remiantis į krūminius, šie gali stumti visą dantų lanką.

Burnos chirurgas

Burnos chirurgas gali rauti protinį dantį arba visą, arba dalimis. Sudėtingesnė procedūra taikoma, kai neišdygęs protinis dantis yra atidengiamas ir jį reikia suskaldyti. Žaizda yra susiuvama tirpstančiais siūlais ir tuomet burnos chirurgas pateikia tolimesnes rekomendacijas, kaip elgtis ir gydyti žaizdą. Dažniausiai burnos chirurgo rekomendacijas sudaro minkšto maisto valgymas, draudimas po danties rovimo rūkyti, gerti alkoholinius gėrimus. Po danties traukimo patariama burnos ertmę skalauti specialiu skysčiu. Dažnu atveju protinių dantų šalinimas pooperaciniu laikotarpiu sukelia skausmą ar patinimą. Priklausomai nuo protinio danties rovimo sudėtingumo, skausmas gali tęstis nuo 1 iki 10 dienų.

Protinių dantų traukimas (šalinimas)

Protinio danties rovimas taip pat reikalingas tuomet, kai dėl vietos stokos dantys išdygsta ne iki galo, o tai gali sukelti uždegimus, infekcijas. Profesionalus burnos chirurgas, turintis specifinių žinių, kompetenciją ir patirtį, pasirūpina, jog pacientai danties traukimo metu nejaustų diskomforto ir laikydamiesi rekomendacijų, kuo greičiau galėtų grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Danties traukimas gali būti privalomas net ir tuo atveju, kai protiniai dantys yra išdygę taisyklingai, kadangi valant tolimiausiai esančius dantis, ne visuomet pavyksta tai padaryti tinkamai. Ant dantų paviršiaus kaupiasi apnašos, kurios gali sukelti įvairias infekcijas bei ligas. Taigi, protinių dantų šalinimas kuo ankstyvesniu gyvenimo laikotarpiu jiems išaugus, gali užkirsti kelią infekcijoms, ėduonies plitimui ar rimtesnėms dantų bei dantenų ligoms.

Atsiliepimai