Vaikų odontologija yra tokia pati svarbi kaip ir apsilankymai pas kitus medicinos specialistus dėl geros vaiko savijautos, tinkamos burnos higienos ir sveikų dantų bei dantenų. Vaikų odontologai pasirūpina, jog pirmasis mažųjų apsilankymas odontologiniame kabinete nebūtų nemalonus ir kupinas nerimo, baimės, todėl vaikai yra paruošiami psichologiškai, supažindinami su aplinka, jiems papasakojama, kaip atliekama apžiūra, vaikų dantų gydymas ir kodėl jis yra reikalingas. Psichologinis paruošimas gydymui yra ypatingai svarbus, nes tinkamai sukurta atmosfera vaikų odontologo kabinete šiems leidžia atsipalaiduoti, būti drąsiems ir nebijoti apžiūros. Vaikų dantų gydymas nerekomenduojamas mažiesiems esant ypač susijaudinusiems, verkiantiems, todėl odontologai pasirūpina įvairiomis žaismingomis priemonėmis, padedančiomis vaikams gerai jaustis. Taip pat pirmoje vaiko apžiūroje dalyvauja tėveliai, o tai padeda mažiesiems pacientams jaustis saugiai.

Vaikų odontologas (stomatologas)

Vaikų odontologai (stomatologai) taip pat supažindina su burnos higiena, pamoko, kaip taisyklingai valyti dantukus, kadangi netinkamai prižiūrimi dantys gali greičiau sugesti, juos pažeisti ėduonis. Sveiki vaiko pieniniai dantys yra svarbūs žandikaulio formavimuisi, kramtymui ir tolimesnių dantų augimui. Vaikų odontologai (stomatologai) stengiasi įgyti vaiko pasitikėjimą ir naudodami aukščiausios kokybės medžiagas bei naujausias technologijas, kurios vaikui nesukelia skausmo, suteikti reikiamą gydymą. Klinikoje yra atliekamos šios vaikų odontologijos procedūros: pieninių ir nuolatinių dantų plombavimas, dantų kanalų gydymas, profilaktinis dantų vagelių padengimas silantais. Taip pat vaikams dantys gali būti nuvalomi abrazyvine pasta bei sustiprinami fluoro laku.

Vaikų dantų gydymas su narkoze

Jeigu vaikas, apsilankęs pas dantų gydytoją labai nerimauja, bijo ar verkia, vaikų dantų gydymas gali būti atliekamas pasitelkiant narkozę. Po atliktos procedūros mažasis pacientas iš vaikų odontologo kabineto išeis su sveika šypsena ir, tikėtina, kitą kartą apsilankymo nebijos. Pasirenkant vaikų dantų gydymą su narkoze, vaikų tėvams būtina paisyti odontologo nurodymų: kiek laiko prieš gydymą galima valgyti, gerti skysčius ir pan. bei ko vengti po procedūros. Vaikų dantų gydymas su narkoze laikantis vaikų odontologo reikalavimų neturi pašalinio poveikio ir tampa sprendimu šeimoms, kurių vaikai yra ypač jautrūs vaikų odontologijos procedūrų atžvilgiu.

Atsiliepimai